Легкові шини /шини для ванів / шини для 4x4

stage_image

Медійні сервіси

Важливий ювілей для системи безпеки: антиблокувальній гальмівній системі Continental 50 років

13/11/2019

  • На виставці IAA 1969 у Франкфурті-на-Майні компанія Continental вперше представила ABS
  • Не припиняючи розвиток з моменту створення, сучасні системи отримали до 50 додаткових функцій
  • ABS є центральною системою безпеки і робить ключовий внесок в реалізацію проекту безаварійного водіння Vision Zero

Настрій на виставці IAA у Франкфурті-на-Майні восени 1969 року був чудовим. У той час автомобільна промисловість процвітала. Технологічна компанія Continental також представила світову прем'єру: компанія ITT-Teves представляла MK I, першу антиблокувальну гальмівну систему (ABS).

Важливий ювілей для системи безпеки: антиблокувальній гальмівній системі Continental 50 років


Ідея попередження блокуванню коліс під час різкого гальмування автомобіля, завдяки чому можна було б продовжувати керувати автомобілем, спала на думку дизайнерам транспортних засобів ще в 1920-х роках. Але рішення цієї проблеми з'явилося тільки з появою потужного електронного обладнання. Починаючи з 1965 року, інженери компанії Teves (пізніше ITT-Teves – компанія, яка стала частиною Continental в 1998 році) працювали над антиблокувальною системою для легкових автомобілів. Починаючи з 1970-х років, для регулювання тиску в гальмівній системі використовувалися інтегральні схеми на основі технології аналогових схем, завдяки чому запобігали блокуванню коліс. Дана система була представлена ​​50 років тому на виставці IAA в 1969 році.


Важливий ювілей для системи безпеки: антиблокувальній гальмівній системі Continental 50 років


Серійне виробництво стало можливим тільки завдяки технологічному прориву

Спочатку дана технологія була використана тільки в 36 тестових автомобілях для шведської поліції. Нафтова криза і подальше ослаблення економіки, які особливо сильно вдарили по автомобільному ринку, роками не допускали серійного виробництва. Але в 1984 році воно нарешті почалася, як технологічний прорив: на відміну від систем конкуруючих компаній, які вже були на ринку, Teves, тепер частина Continental, випустила MK II, першу в світі керовану мікропроцесором ABS. У Північній Америці технологія була доступна для Lincoln Continental, в той час як в Європі така технологія стала стандартною особливістю Ford Scorpio. Ще однією новинкою було те, що на ці автомобілі анти блокувальна система встановлювалася на заводі, в той час як ABS зазвичай був доступний тільки в якості додаткової функції за значну доплату.

Гельмут Феннел, який на той період часу займав ключову роль в просуванні використання мікропроцесорів для ABS, пояснює головну перевагу цієї технології в такий спосіб: "Завдяки можливості перепрограмування наша система може бути швидко і оптимально пристосована як для гальмування на нерівних дорогах, тобто з високим коефіцієнтом тертя, так і на слизьких дорогах, наприклад, взимку на льоду. Це рішення виявилося значно більш гнучким, ніж інші і тому такий спосіб можна було адаптувати до різних концепцій транспортних засобів – як з переднім так і повним приводом. Рішення використовувати мікропроцесор дало нам перевагу на кілька років вперед ".

Важливий ювілей для системи безпеки: антиблокувальній гальмівній системі Continental 50 років


ABS як центральна система безпеки

MK II була першою ABS на ринку, що об'єднала в собі гальмівну систему, підсилювач гальм, гідравлічне управління і антиблокувальну систему в одному компактному пристрої. Незабаром після цього також була інтегрована система контролю тяги (TCS). Важливим етапом у розробці ABS була більш пізня система МК IV, яка була запущена в серійне виробництво в 1989 році. Ця система вперше включала електронну систему розподілу гальмівного зусилля, що робило механіко-гідравлічні компоненти зайвими. Розробники компанії Continental зробили черговий стрибок у розвитку в 1995 році, коли електронна система контролю стійкості (ESC) була вперше інтегрована в систему МК 20, і крім того, був розроблений принципово новий дизайн. У цій новій конструкції, що стала світовим стандартом, двигун знаходиться зверху, блок клапанів посередині, а електроніка нижче, яка виконує і роль основи. Сучасні антиблокувальні системи Continental, як і раніше побудовані на цьому принципі, до того ж модульність варіантів обладнання (ABS, ABS + TCS, ESC) оптимально відповідає вимогам замовника.

На сьогоднішній день ABS оснащена близько 50 додатковими функціями безпеки, такими як автоматичне відключення стоянкового гальма при запуску, допомога при старті з пагорба або в якості головного компонента адаптивних систем круїз-контролю. І це все важить лише 2 кілограми і займає стільки ж місця, скільки і однолінзова дзеркальна камера (SLR). Перший готовий до виробництва ABS від Continental був розміром з 5-літровий газовий балон і важив 115 кілограмів. За 50 років ABS стала універсальною системою управління шасі для поздовжньої і бічної динаміки, результати подальших розробок якої, в кінцевому підсумку призвели до ESC. Оскільки система може індивідуально контролювати гальмівні зусилля для кожного колеса, вона незамінна для існуючих і майбутніх систем керування транспортним засобом. Вона також є умовою для подальших технологій безпеки, таких як системи допомоги водієві і дозволяє зробити наступні кроки в напрямку автоматизованого водіння.

ABS є "матір'ю всіх систем управління ходовою частиною" говорить розробник компанії Continental Юрген Войводі, який на даний момент працює над гальмівними системами майбутніх поколінь. Майбутнє цієї технології буде визначатися в основному нововведеннями в сфері програмного забезпечення - для більшого комфорту і ще більшої безпеки. Войвода також був в команді, яка застосувала технологію ABS Continental до мотоциклів і вперше впровадила її в дію в 2006 році.

Технологія ABS рятує безліч життів

Введення ABS значно поліпшило безпеку дорожнього руху, разом з такими факторами як ремінь безпеки і введення обмеження швидкості, які також грають роль помічника в поширенні ABS. C 2004 року ця система згідно законодавства стала обов'язковою для всіх нових автомобілів у всій Європі. З моменту появи перших систем в кінці 1970-х років загальне число людей, загиблих в результаті дорожнього руху в Німеччині, скоротилося на 80%. Скорочення числа жертв ДТП таке ж велике, якщо ми розглянемо тільки пасажирів легкових автомобілів в Німеччині за цей період. Згідно обліку нещасних випадків GIDAS, 25% всіх аварій на мотоциклах в секторі для двоколісних транспортних засобів також можна було запобігти за допомогою стандартної ABS. В цілому, переваги щодо безпеки важко переоцінити, оскільки технологія дозволяє уповільнювати транспортний засіб настільки ефективно, наскільки це можливо і контролювати його в небезпечних ситуаціях, в той же час забезпечуючи рульове управління.

ABS - як для легкових автомобілів, так і для мотоциклів - вносить значний вклад в довгострокову мету Vision Zero - майбутнє без дорожньо-транспортних пригод. Щоб ще ближче наблизиться до цієї мети, навіть після 50 років ABS компанія Continental продовжує розвивати цю систему безпеки.

Зв'язатися
Iryna Yakymiv
Ірина Якимів

Менеджер з PR та Маркетингу в Україні та країнах Балтії

Підрозділу шин Continental

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C, 02-092 Warszawa

Зв'язатися
Cordula Ressing
Cordula Ressing

Head of Communications/ Public Relations Passenger & Light Truck Tires (PLT)

Continental AG l Divison Tires

Büttnerstrasse 25

30165 Hannover, Germany

+49 (0) 511 938 2615

+49 (0) 511 938 2455

Зв'язатися
Alexander Bahlmann
Kai Rühling

Senior PR Consultant & Content Management Passenger & Light Truck Tires EMEA
Continental AG l Divison Tires

Büttnerstraße 25

30165 Hannover, Germany

+49 (0) 511 938 2370

+49 (0) 511 938 2455