Легкові шини /шини для ванів / шини для 4x4

stage_image

Медійні сервіси

Continental попереджає про можливі ризики на дорозі на початку літнього сезону

26/06/2019

  • Спостерігаємо за погодою і учасниками дорожнього руху
  • Пам'ятаємо про особливості зимових і літніх шин
  • Вчимося заощаджувати з новими моделями Continental


Компанія Continental як визнаний експерт в області безпеки на дорогах серед безлічі факторів уважно вивчає вплив кліматичних і соціальних умов при зміні сезонів. Фахівці концерну відзначають, що в середині весни поряд з позитивними для учасників руху факторами, в тому числі, помітним потеплінням, остаточним таненням снігового і крижаного покриву, збільшення світлового дня і т.д., виникають окремі ризики як для водіїв, так і пішоходів . У зв'язку з цим Continental вважає за необхідне попередити про потенційно небезпечні моментаи і запропонувати шляхи вирішення можливих проблем.

Збільшення середньої швидкості руху

Дорожнє покриття без снігу і льоду, пізніший наступ темряви і краща видимість нерідко провокують водіїв збільшити швидкість, особливо це актуально на заміських трасах з мінімумом автоматичних приладів контролю. Continental настійно рекомендує не піддаватися емоціям і контролювати швидкісний режим, а особливо захопливі натури можуть скористатися попереджувальними сигналами від навігаційних пристроїв або, при наявності в бортовій електроніці, функцією обмеження максимальної швидкості.

Continental попереджає про можливі ризики на дорозі на початку літнього сезону

Літня манера водіння на зимових шинах

Потенційний ризик від зазначених вище водійських звичок посилюється тим, що найчастіше на агресивну манеру водіння деякі водії переходять ще до сезонної зміни шин. На твердому покритті при температурі вище + 7-10 градусів зимові шини істотно поступаються річним моделям в гальмуванні, бічному зчепленні і керованості. Наприклад, якщо на одному з тестів гальмівний шлях на сухому асфальті 100-0 км / год у річній моделі Continental Premium Contact 6 типорозміру 205/55 R16 склав 34,4 м [Norwegian AutoMobile Federation, 2019, кращий результат серед 7 моделей], то у зимової шини ContiVikingContact 6 в тому ж типорозмірі при температурі +8 градусів гальмівний шлях на сухому асфальті 100-0 км / год виявився 45,8 м [Авторевю, 2015 року, кращий результат серед 18 моделей]. Таким чином, різниця в гальмівному шляху у двох лідерів преміального сегмента склала істотні 11,4 м, іншими словами - приблизно 2,5 корпусу среднеразмерного седана, що в умовах щільного міського потоку несе ризик серйозної аварії.

Часті опади і можливі заморозки

Мінлива весняна погода характерна частими опадами у вигляді дощу, часом супроводжується мокрим снігом. На відміну від теплих літніх умов це нерідко супроводжується загальним зниженням температури і холодним асфальтом, що знижує зчеплення і збільшує гальмівний шлях. У нічні години температура може впасти до нульової позначки з утворенням криги. Тому не варто міняти зимові шини на літні при перших ознаках тепла, а дочекатися днів, коли середньодобова температура стійко тримається не нижче +7 градусів.

Поява новачків і тих, хто «перечікував зиму»

Початківці водії нерідко сідають за кермо саме навесні, щоб за теплий сезон встигнути підготуватися до більш складним зимових умов. Для них характерні невпевнена поведінка на дорозі, часом непередбачувані маневри, що ускладнює взаєморозуміння в потоці. Також в даний період на вулиці виїжджають автовласники, які з різних причин не збираються сідати за кермо взимку, їм зазвичай потрібен якийсь час, щоб згадати призабуті навички водіння. Тому більш досвідченим автомобілістам навесні слід проявляти особливу увагу, аналізувати та передбачати можливі маневри інших водіїв.

Збільшення числа учасників дорожнього руху

З приходом тепла на дорогах і тротуарах суттєво зростає кількість «сезонних» учасників: мотоциклістів, велосипедистів, шанувальників бігу, любителів самокатів, роликів, скейтборду. У зв'язку з цим водіям доводиться звертати особливу увагу не тільки на дорогу, а й на перехрестя, пішохідні переходи, узбіччя, оскільки окремі прихильники активного способу життя мають звичай різко і несподівано перетинати проїжджу частину, часом ігнорувати заборонні сигнали світлофора. Важливо пам'ятати, що в теплу погоду на вулицях стає помітно більше дітей і молоді, які також не завжди скрупульозно дотримуються правил дорожнього руху.

Установка малопридатних літніх шин

Іноді під час сезонної заміни шин автовласники намагаються заощадити і придбати старі шини або продовжити термін служби вже наявних шин з високим ступенем зносу. Така гума не тільки несе ризик аварії через зниження зчіпних властивостей і загрози руйнування шини в русі, але і невигідна економічно, програючи по співвідношенню ціни і якості сучасним екологічним моделям. Так, нова літня шина Continental EcoContact 6 завдяки поліпшеним показниками опору коченню, високій зносостійкості, зниженому навантаженні на двигун і інші агрегати дозволяє істотно економити на паливі, частоті сезонній заміні шин, ремонті автомобіля і експлуатаційних витратах. Зокрема, за повний термін її служби сумарна економія дорівнює приблизно вартості нового комплекту шин.

Зв'язатися
Iryna Yakymiv
Ірина Якимів

Менеджер з PR та Маркетингу в Україні та країнах Балтії

Підрозділу шин Continental

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C, 02-092 Warszawa

Зв'язатися
Cordula Ressing
Cordula Ressing

Head of Communications/ Public Relations Passenger & Light Truck Tires (PLT)

Continental AG l Divison Tires

Büttnerstrasse 25

30165 Hannover, Germany

+49 (0) 511 938 2615

+49 (0) 511 938 2455

Зв'язатися
Alexander Bahlmann
Kai Rühling

Senior PR Consultant & Content Management Passenger & Light Truck Tires EMEA
Continental AG l Divison Tires

Büttnerstraße 25

30165 Hannover, Germany

+49 (0) 511 938 2370

+49 (0) 511 938 2455