Легкові шини /шини для ванів / шини для 4x4

stage_image

Медійні сервіси

У Німеччині цікавляться роботаксі та відмовляються від каршерінга

12/02/2019

  • 80% респондентів з Китаю готові користуватися роботаксі. Цю ж думку поділяє половина опитаних в США та Японії і третина респондентів в Німеччині
  • Жінки особливо скептично налаштовані по відношенню до безпілотного таксі
  • Голова правління пан Дегенхарт: «Дуже позитивні відгуки про нашу тестову платформу CUbE»

Ганновер (Hanover). Дослідження в області мобільності, проведене компанією Continental в 2018 році, показує, що переважна більшість жителів Німеччини користуються громадським транспортом, при цьому зневажливо ставляться до каршерінгу і карпулінгу (спільне користування автомобілем завдяки сервісу пошуку попутників). У той час як третина респондентів готова до використання роботаксі, більше половини опитаних скептично ставляться до технології. Цікаво, що німці консервативніші за американців, китайців та японців, які більш відкрито ставляться до роботаксі.

Для великих міст, які все більше задихаються від особистого транспорту, роботаксі стане ефективною і дієвою альтернативою. Воно може працювати постійно, в той час як особисті автомобілі найчастіше простоюють на парковці в середньому по 23 години в день. Автономне роботаксі також допоможе людям пересуватися в закритих просторах, таких як студентські містечка, парки розваг і торгові центри.

Чотири з п'яти жителів Китаю допускають імовірність використання роботаксі, а в США і Японії підтримує цю ідею майже половина респондентів. У Німеччині міські жителі висловили найбільш позитивне ставлення до даної концепції, і 41% опитаних готові розглянути ідею використання таксі без водія. Дивно, але в Німеччині представники всіх вікових груп в меншій мірі готові до цієї концепції, при цьому немає суттєвої різниці між автомобілістами і людьми, які не вміють керувати автомобілем. Найбільшими скептиками з усіх опитаних виявилися жінки: три чверті з них заявили, що не стали б користуватися роботаксі.

«Ми переконані, що в майбутньому в усьому світі автомобілі без водія стануть ключовим елементом пасажирських і вантажних перевезень в постійно зростаючих міських агломераціях. Як частина сучасних систем мобільності, роботаксі не тільки допоможуть скоротити автомобільні пробки, зменшити кількість аварій і знизити рівень забруднення повітря, але і звільнять паркувальні місця в містах. Дослідження в області мобільності, проведене Continental, показує, що багато людей позитивно оцінюють цю концепцію», - говорить д-р Ельмар Дегенхарт (Elmar Degenhart), голова правління Continental.

Респонденти з Китаю натхненні перспективами розвитку роботаксі, і тільки 2% опитаних повністю відкидають цю концепцію. У США та Японії суспільство розділилось майже навпіл: 48% американців та 55% японців підтримують роботаксі, а 52% і 45 %, відповідно, проти. Тим часом в Японії представники всіх вікових груп більш-менш сходяться в думці щодо роботаксі, а в США два з трьох опитаних у віці до 30 років допускають використання безпілотних таксі. Більше 50% респондентів старше 60 років відкинули цю ідею повністю. Більшість міських жителів (>50%) Японії і США заявили, що стали б використовувати безпілотні таксі.

Тільки одна третина автомобілістів в Німеччині, США та Японії готові користуватися існуючими рішеннями мобільності, такими як каршерінг і карпулінг. Для порівняння: приблизно половина водіїв у віці до 30 років у всіх трьох країнах готові користуватися цими сервісами. Більшість водіїв старше 60 років в Німеччині і США (і приблизно третина в Японії) категорично відмовляються від них. У великих містах ставлення до таких сервісів більш позитивне, але все ж тих, хто їх повністю підтримує - меншість (<50%). У Китаї три з чотирьох автомобілістів готові користуватися карпулінгом і каршерінгом. Навіть серед опитаних старше 60 років приблизно дві третини респондентів з Китаю готові користуватися цими сервісами.

В майбутньому головним перевізником, як і раніше, лишатиметься громадський транспорт. Сьогодні Німеччина - єдина країна, де попит на громадські перевезення залишається високим: дві третини опитаних водіїв та пішоходів зізнались, що віддають перевагу громадському транспорту. Таку думку розділяє приблизно половина респондентів з Японії і чотири з десяти водіїв в США. І тільки один з десяти автомобілістів Німеччини категорично відмовився від цієї ідеі. В цьому відношенні Німеччина відрізняється від інших країн: понад 70% автомобілістів у віці до 30 років, а також старше 60 років надають перевагу громадському транспорту. Так само вважає і понад 80% городян.

В рамках дослідження в області мобільності 2018 г. компанія Continental звернулася до Інституту соціальних досліджень Infas, який провів репрезентативне опитування серед автомобілістів Німеччини, США, Японії і Китаю. Також були опитані наукові фахівці та експерти в області автомобільної промисловості. Завдяки цьому дослідженню ставлення жителів різних країн до передових систем допомоги водієві і автоматизованого водіння стало одним з найбільш всеосяжних у світі.

Зв'язатися
Iryna Yakymiv
Ірина Якимів

Менеджер з PR та Маркетингу в Україні та країнах Балтії

Підрозділу шин Continental

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C, 02-092 Warszawa

Зв'язатися
Cordula Ressing
Cordula Ressing

Head of Communications/ Public Relations Passenger & Light Truck Tires (PLT)

Continental AG l Divison Tires

Büttnerstrasse 25

30165 Hannover, Germany

+49 (0) 511 938 2615

+49 (0) 511 938 2455

Зв'язатися
Alexander Bahlmann
Kai Rühling

Senior PR Consultant & Content Management Passenger & Light Truck Tires EMEA
Continental AG l Divison Tires

Büttnerstraße 25

30165 Hannover, Germany

+49 (0) 511 938 2370

+49 (0) 511 938 2455