Легкові шини /шини для ванів / шини для 4x4

stage_image

Медійні сервіси

Звучить як скрипка: Continental представив інноваційну аудіотехнологію для автомобілів

13/07/2017

Звучить як скрипка: Continental представив інноваційну аудіотехнологію для автомобілів

  • За допомогою так званого Ac2ated Sound (стимулювання звуку) Continental створює автомобільні аудіосистеми без динаміків з чудовою акустикою
  • Система має значно зменшені вагу та об’єм, при цьому забезпечує якісний звук для найвибагливіших любителів музики
  • Принцип використання внутрішніх поверхонь для генерування звуку ґрунтується на багаторічному досвіді Continental у напрямі NVH (тестування автомобілів на шум та вібрації під час їзди)

Натхненна музичними струнними інструментами, компанія Continental винайшла особливу автомобільну аудіосистему. Провідний німецький виробник замінює звичні гучномовці на актуатори, які генерують звук завдяки вібрації різних поверхонь в салоні автомобіля. У порівнянні з традиційною акустичною технологією ця аудіосистема має безліч переваг: вона забезпечує чудову акустику, при цьому значно легша і менша за об’ємом і вирізняється нижчим споживанням електроенергії. Провідні фахівці, такі як відомий ландсбергський майстер струнних інструментів і фізик за освітою Мартін Шлезке, дають новому рішенню найвищі оцінки.

Невидима автомобільна аудіотехнологія може бути інтегрована в будь-яку модель автомобіля від седанів преміум-класу до невеликих електрокарів. Незалежно від класу автомобіля водії мають дуже високі очікування від автомобільних аудіосистем, тож аудіосистеми часто потребують багато колонок для 3D-передачі звуку. Тому система Continental без динаміків вирішує серйозну задачу, адже з точки зору розробників непросто поєднати усі джерела звуку в компактне й ефективне рішення.

«В епоху електрокарів автовиробники шукають інноваційні способи, щоб суттєво зменшити вагу транспортних засобів та звільнити більше місця для пасажирів. Водночас від цієї мети не мають втрачати дизайн і якість звуку. Ми подивилися на автомобіль як на музичний інструмент і застосували компактні актуатори, які взаємодіють з поверхнями в салоні для генерації природного 3D-звуку», – каже Йоганн Гібл, голова напряму інформаційно-розважальних технологій та підключення пристроїв Continental. Виклик полягає у тому, щоб якнайкраще зрозуміти природу шуму та вібрацій у широкому сенсі, як джерело чудової акустики. «Зазвичай професіонали мають експертизу або в автомобілях, або в акустиці, тоді як Continental поєднав обидві сфери знань із виробничими ноу-хау», – додав він.

Ставлення до автомобіля як до музичного інструменту

Традиційна висококласна автомобільна аудіосистема складається з високочастотних, середньочастотних динаміків та сабвуферів, а в оригінальний дизайн інтер’єру необхідно вписати акустичні колонки. З точки зору дизайну це не завжди доречно і зручно. «Відтепер не потрібно встановлювати динаміки з коливальними мембранами, оскільки в автівці і так є всі необхідні поверхні для випромінювання звуку», – розповідає Дімітріос Патсурас, директор центру компетенції NVH в підрозділі інженерних сервісів Continental.

Звукові хвилі генеруються компактними механізмами (актуаторами), подібними до внутрішнього наповнення звичайного динаміка. Це перетворювачі, що складаються з магніту та котушки, які генерують мікро-коливання. Проте, замість коливальної мембрани, яка входить до конструкції динаміка в нинішньому розумінні, більші за розміром елементи й цілі поверхні в автомобілі реагують на сигнал для випромінювання звуку. «Якщо взяти скрипку для порівняння, то смичок і струни – це перетворювач. А струнотримач (міст) скрипки з’єднує джерело звуку (чи датчик вібрації) з поверхнями в автомобілі, і разом вони формують музичний інструмент», – пояснює Д.Патсурас.

Конкретні частини транспортного засобу відповідають трьом основним діапазонам частот. «Передня частина автомобіля підходить для генерації високих частот, а дверні карти, наприклад, мають необхідні властивості для середніх. Подібно до інших акустичних технологій, для генерації низьких частот використовуються великі компоненти, в нашому разі – такі як оббивка даху або задня панель», – продовжує Д.Патсурас.

Порівняно зі звичайною високоякісною аудіосистемою автомобіля рішення Continental без динаміків потребуватиме удесятеро менше місця (чи навіть менше). Для досягнення гарного 3D-звуку традиційні автомобільні аудіосистеми високого класу можуть включати в себе 10-20 або більше динаміків. В результаті вага конструкції сягає 15 кілограмів, а загальний об’єм – 10-30 літрів. Нова акустична система Continental обсягом в 1 літр може важити лише 1 кілограм. «Однак основною перевагою є якість звуку. Навіть фахівці з тонким слухом високо відзначили акустику нашої невидимої системи», – сказав Патсурас.

У демо-автомобілі концерн Continental також продемонстрував можливості масштабування системи – від недорогого варіанту з використанням трьох аудіоканалів, до системи середнього класу з застосуванням 4-6 каналів та преміум-рішення – до 12 каналів. Так, навіть передні сидіння можуть стати частиною до системи, щоб підсилити низькі частоти («баси»), надаючи пасажирам на задніх сидіннях новий досвід та відчуття звуку. Більше того, аудіорішення Continental без динаміків можна порівняти з акустичними системами преміальних виробників.

Потенціал – більший за музику

Технологія звуку без колонок створює додатковий потенціал як для автомобільних аудіосистем, так і функціональних аудіо-концепцій. Зокрема, вона може застосовуватися у концепції «людина-машина» для інструкцій навігації або звукового сигналу індикатора.

Continental продемонструє свої мультимедійні продукти під час міжнародного Мотор Шоу (International Motor Show, IAA) у Франкфурті-на-Майні, у залі 5.1. стенд A07 / A08.

Відмінний 3D-звук, який здобув найвищі оцінки з боку експертів

Рішення Continental діє подібно до скрипки: смичок і струни – це перетворювач, а струнотримач (міст) скрипки з’єднує джерело звуку (чи датчик вібрації) з поверхнями в автомобілі, і разом вони формують музичний інструмент

Аудіосистема без динаміків має чудову акустику

Переглянути і скачати фото високої якості та відео можна за посиланням

Continental

Концерн Continental розробляє новаторські технології для сталої мобільності та підключення людей та їхніх пристроїв. Створена у 1871 році, високотехнологічна компанія пропонує безпечні, ефективні, розумні та доступні рішення для автомобілів, машин, дорожнього руху і перевезень. У 2016 році продажі Continental склали € 40,5 млрд. На даний момент в концерні Continental працює близько 227 000 співробітників у 56 країнах світу. www.continental-corporation.com

 

Департамент Інтер’єр

Управління інформацією в автомобілі та довкола нього – основне завдання департаменту Інтер’єр.  Портфель продукції для різних типів транспортних засобів включає в себе такі рішення як приборна панель, багатофункціональні та проекційні дисплеї, блоки управління, системи контролю доступу та інформаційні системи для шин, радіоприймачі, інформаційно-розважальні системи, пристрої введення даних, панелі управління, блоки клімат-контролю, програмне забезпечення, кабіни водія, а також послуги та рішення для телематики й інтелектуальних транспортних систем. У департаменті Інтер’єр працюють понад 43 000 людей в усьому світі, а продажі у 2016 році склали €8,3 млрд.


Новий онлайн-портал для ЗМІ

Відтепер за лінком www.continental-press.com можна потрапити на новий прес-портал Continental, де розміщені прес-релізи, фотографії та відеоролики з Continental Media Center, а також є швидкий доступ до профілів соціальних мереж Continental. Серед нових функцій – інтелектуальний пошук, функціональні макети для завантаження і друку, функція збереження матеріалів до папки з можливістю перегляду згодом. Крім того, новий портал зручний для роботи на мобільних пристроях. Просто клікніть і спробуйте самі: www.continental-press.com


Зв'язатися
Iryna Yakymiv
Ірина Якимів

Менеджер з PR та Маркетингу в Україні та країнах Балтії

Підрозділу шин Continental

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16C, 02-092 Warszawa

Зв'язатися
Cordula Ressing
Cordula Ressing

Head of Communications/ Public Relations Passenger & Light Truck Tires (PLT)

Continental AG l Divison Tires

Büttnerstrasse 25

30165 Hannover, Germany

+49 (0) 511 938 2615

+49 (0) 511 938 2455

Зв'язатися
Alexander Bahlmann
Kai Rühling

Senior PR Consultant & Content Management Passenger & Light Truck Tires EMEA
Continental AG l Divison Tires

Büttnerstraße 25

30165 Hannover, Germany

+49 (0) 511 938 2370

+49 (0) 511 938 2455