Легкові шини /шини для ванів / шини для 4x4

stage_image1_lg

ЄС маркування шин

Передумови та критерії

ЄС маркування

У листопаді 2012 року стандартне маркування для автомобільних шин стало обов’язковим по усій Європі. Базуючись на трьох критеріях і маючи на меті знизити забруднення довкілля та підвищити рівень безпеки на дорозі, маркування містить інформацію щодо екологічності та безпеки шин.

Як розшифровуються маркування?

Безпека

Безпечне зчеплення у вологих умовах має вирішальне значення для безпечного водіння. Продуктивність оцінюється в класах, від А до G (хоча D і G у даний час не використовується). Різниця гальмівного шляху між класами А і  F  може бути до  18 метрів.

Паливна ефективність

Зниження опору коченню забезпечує економію палива і скорочує викиди CO2. Шини класу А забезпечують кращу ефективність палива, з кожним наступним класом до G збільшується витрата палива від 0,42 до 0,56 mpg для автомобіля, який витрачає 1 галон на 36 миль.

Шум

Це зовнішній шум шини який вимірюється в децибелах. Чим більше зафарбованих поділок, зазначених на етикетці, тим більше шуму створюють шини.

Будь ласка, зверніть увагу:
Фактична економія палива та безпека дорожнього руху в значній мірі залежать від поведінки водіїв, зокрема, наступне:

  • Еко-водіння може значно знизити споживання палива,
  • Тиск у шинах слід перевіряти регулярно, щоб оптимізувати зчеплення з мокрою дорогою і продуктивність ефективності палива,
  • Суворо дотримуватись гальмівного шляху

Додаткова інформація:

Тема маркування на офіційному сайті Єврокомісії: http://ec.europa.eu/energy/efficiency/tyres/labelling_en.htm
wikipedia.org: http://en.wikipedia.org/wiki/Tire_label