Легкові шини /шини для ванів / шини для 4x4

Markings on the tire sidewall are shorthand for a wealth of information.

Маркування шини

Розшифровка маркування на боці шини

Бачите ці маркування на боковині шини? Вони є скороченням справжнього багатства інформації. Очевидно, що назва моделі шин присутня і правильна, але це лише початок. Крім того, є послідовність цифр, що деталізують індекс навантаження, рейтинг швидкості, розмір шини, конструкцію та багато іншого.

Чому саме це маркування так важливо? Ця інформація необхідна, коли настає час встановити колеса на нові шини. Кожен водій хоче підтримувати оптимальну безпеку та ефективність при купівлі нових шин - розуміння маркування боковин є ефективним способом досягнення цієї мети.

 

Почнемо розбирати послідовності маркування шин, і як приклад: 225/45 R 18 95 H 

Ширина шини

Першим числом, яке з’являється в послідовності, є "225." Це число - це номінальна ширина шини (в міліметрах) від однієї боковини до іншої.

Співвідношення сторін

Після косої риски наступним числом у послідовності є "45". Це число є співвідношенням сторін шини - по суті, висота профілю шини назовні від обода представлена у відсотках від ширини шини. Ми обчислюємо це число шляхом ділення висоти перерізу шини на ширину перерізу шини. Отже, якщо шина має співвідношення сторін 45, це означає, що висота шини становить 45% від її ширини.

Конструкція

Далі в нашій серії маркування шин йде буква замість цифри. Ця буква вказує на тип конструкції, яка використовується в кожуху шини, а в нашому прикладі це «R» для радіальної конструкції. Інші приклади - "B" для Bias-ply або "D" для діагональної конструкції.

Радіальні шини - найпоширеніші шини на сьогоднішній день. Вони називаються радіальними, оскільки внутрішні шнури шини орієнтовані в радіальному напрямку, від одного бортика до іншого, під прямим кутом до напрямку обертання шини.

Діаметр обода

Число "18" у нашому прикладі представляє діаметр обода колеса в дюймах.

Індекс навантаження

Цифра після діаметра обода представляє індекс навантаження. У нашому прикладі "95" - це код максимального навантаження, яке шина може витримати при повному накачуванні. Пасажирські шини мають показники навантаження від 75 до 105, де кожне числове значення відповідає конкретній вантажопідйомності. Вантажопідйомність для кожного значення описана в таблиці показників навантаження в документації вашого автомобіля або шини. Більше інформації про індекс навантаження.

Індекс швидкості

Останнє в нашій послідовності ми підійшли до індексу швидкості. Букви в діапазоні від А до Z представляють індекс швидкості. Кожна буква позначає максимальну швидкість, яку може витримати шина при рекомендованій вантажопідйомності. У нашому прикладі "H" еквівалентна максимальній швидкості 209 км / год. Незважаючи на те, що шина здатна працювати з такою швидкістю, водії не повинні перевищувати дозволених обмежень швидкості. Прочитайте наш посібник з індексу швидкості.

7-12 - Додаткове маркування

Після цієї послідовності інформації на боковій стінці також можуть бути присутні інші літери та символи.

У нашому прикладі вони позначають наступне:

7 - Самонпідтримувана Run-flat шина

8 - Ключ від оригінального обладнання Mercedes

9 - Підходить для бруду та снігу

10 - Відповідає стандартам безпеки транспорту Міністерства транспорту США

11 - Тиждень виготовлення

12 - Рік виробництва

Знайти вашу шину

Найшвидший шлях до ідеальної шини.

Компоненти шин

Tire components

Погляд зсередини на компоненти, з яких зроблені сучасні автомобільні шини

Читати далі

Продукція шин

A modern tire is made from many components. Follow the tire manufacturing process step by step.

Шина – як це зроблено

Читати далі

Розмір шин

There are three things to know when buying new tires for your car: The size, speed rating, and load index.

Вибір правильного розміру шин для вашого автомобіля

Читати далі