Легкові шини /шини для ванів / шини для 4x4

A modern tire is made from many components. Follow the tire manufacturing process step by step.

Продукція шин

Шина – як це зроблено

Шина - це складна комбінація компонентів, виготовлених з численних інгредієнтів. Але як нам дістатися від каучукового дерева до дороги? Виробництво шин - це багатоетапний процес. Давайте простежимо шину Continental через усі п’ять основних етапів виробництва шин:

  • Джерело матеріалів та виробництво сполук
  • Виготовлення комплектуючих
  • Побудова шини
  • Вулканізація
  • Контроль якості

Етап 1: Якісні інгредієнти для отримання незамінних сполук

Різні галузі промисловості постачають шинну промисловість сировиною, яка використовується для створення необхідних сполук.

Сталь. Металургійна промисловість постачає надміцну сталь. Це служить вихідним матеріалом для виготовлення сталевих кордів та серцевин.

Хімічні матеріали. Хімічна промисловість є основним постачальником інгредієнтів для шин. Зокрема, синтетичний каучук та матеріали, що використовуються для зменшення зносу, збільшення зчеплення та продовження терміну служби шини.

Натуральний каучук. Каучук добувають із спеціальних дерев, вирощених на великих плантаціях. Рідина з дерева (латекс), що витікає, згортається, коли до неї додають кислоту. Потім його очищають водою і пресують у тверді тюки для зручності транспортування та зберігання.

Тюки з натурального та синтетичного каучуку розділяють, ріжуть на порції, зважують та змішують з іншими інгредієнтами за точними пропорціями. У сучасних шинах легкових автомобілів використовується до дванадцяти різних гумових сумішей.

Текстиль. Текстильна промисловість постачає такі вихідні матеріали як віскоза, нейлон, поліефір та арамідні волокна для виготовлення кордів, які служать для армування шин.


Етап 2: Виробництво компонентів

Сталевий корд. Попередньо оброблений сталевий шнур, що постачається на дротяних котушках, подається в спеціальний пристрій, де він вкладається в один або кілька шарів гуми. В результаті виходить суцільний лист шнура і гуми. Потім усе це ріжеться під певним кутом до правильної довжини відповідно до розміру шини і згортається для подальшої обробки.

Протектор. Зміксований каучуковий матеріал, змішаний у спеціальному міксері, готовий до перетворення в протектор. Екструдер гвинтового типу формує гуму в нескінченну смугу протектора. Після екструзії перевіряють вагу, а сам протектор охолоджують зануренням в рідину. Смуга протектора обрізана на свою довжину відповідно до розміру шини. Потім проводиться інший контроль ваги виробленої одиниці.

Текстильний корд. Безліч текстильних ниток подається в спеціальний станок великим роликовим пристроєм і вкладається в тонкий шар гуми. Потім цей нескінченний лист нарізають на потрібну ширину під кутом 90 ° до напрямку руху і перемотують для подальшої обробки.

Сталевий підсилювач. Серцевина складається з безлічі сталевих дротів у формі кільця. Кожен з них має своє гумове покриття. Потім цю петлю оснащують гумовою верхівкою.

Боковина. Екструдером виробляються бокові стінки, вирізані під конкретний розмір шини.

Внутрішня вкладка. Спеціальний пристрій формує герметичний внутрішній вкладиш у широкий тонкий шар.

Етап 3: Виготовлення шини

Тепер виготовлення шини може розпочатися. Різні напівфабрикати поєднуються в машині, що виготовляє шини і збираються в так звану «зелену шину». Це робиться у два етапи: кожух та протектор / ремінь у зборі. Потім цю “зелену шину” обприскують спеціальною рідиною, щоб підготувати її до вулканізації.

4 етап: Вулканізація

Зараз ми поруч преса для затвердіння шини. Тут шина отримує остаточну форму після того, як її вулканізовано протягом певного часу при певному тиску та температурі. Під час цього процесу сира гума стає гнучкою, еластичною гумою. Прес-форми для затвердіння вигравіровано малюнком протектора та маркуванням боковини.

5 етап: Контроль Якості

Кожен окремий етап виробництва - від перевірки сировини до доставки готових шин - підлягає постійному контролю якості.

Багаторівневий процес забезпечує ретельну перевірку якості шин Continental. Готові шини Continentalпроходять:

  • Візуальний огляд
  • Рентген
  • Різні перевірки симетричності шин

Після того, як шини пройшли всі належні перевірки, вони відправляються на склад розподілу для відвантаження.

Знайти вашу шину

Найшвидший шлях до ідеальної шини.

Компоненти шин

Tire components

Погляд зсередини на компоненти, з яких зроблені сучасні автомобільні шини

Читати далі

Склад шин

The rubber hits the road. Continental makes tires with the highest quality materials for optimal driving performance.

Що в ваших шинах?

Читати далі

Типи шин

Know your tire types

Від зимових до літніх. І не тільки.

Читати далі