Learn all you need to know about tires – and more besides – with this comprehensive tire lexicon from Continental.

Нове маркування шин у ЄС

Зменшення парникових викидів від автомобілів завдяки маркуванню шин у ЄС

 

ПРЕДСТАВЛЯЄМО НОВЕ МАРКУВАННЯ ШИН У ЄС


ЄС націлений на зменшення викидів парникових газів та досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року. Зменшення викидів вуглекислого газу від транспортних засобів є ключовим у досягненні цієї мети.

Вибір більш енергоефективних шин дозволить зменшити кількість парникових викидів. З метою інформування клієнтів ЄС вводить нові положення  маркування шин у ЄС, які почнуть діяти з 1 травня 2021 року.

Нове маркування шин у ЄС дозволить європейським споживачам вибирати більш енергоефективні шини, що дозволить зменшити фінансові витрати та викиди парникових газів. Безпека дорожнього руху також покращиться завдяки кращому зчепленню, а інформація про рівні шуму дозволить зменшите шумове забруднення, викликане транспортними засобами.

ЯКІ НОВОВВЕДЕННЯ ДЛЯ НАШИХ ПАРТНЕРІВ ТА КЛІЄНТІВ?

 • Нові положення також стосуються шин для автобусів і вантажівок (шини типів С1, С2 і С3).
 • Додаткова інформація (ідентифікатор типу шини = артикул).
 • Крім стандартного маркування також можуть бути присутніми певні символи, які стосуються ефективності при сильних снігопадах (3PMSF) та/чи якості зчеплення на крижаних поверхнях (лише для шин типу С1).
 • Класи шуму: символ звукових хвиль заміняється на категорії АВС.
 • Зміна класифікації певних класів шин:
  Старий клас D стає класом Е. Новий клас D лише для шин типів С1 та С2. Класи F та G об’єднуються у клас Е.
 • QR код з посиланням на базу даних ERPEL для кожного ідентифікатора типу шин.

У базі даних ERPEL генерується новий інформаційний лист продукту, який базується на інформації, представленій як нами, тобто компанією Continental, так і іншими поставниками.

Він включає у себе:

 • Таблицю з інформацією про маркування ЄС
 • Дату початка виробництва
 • Дату кінця виробництва (додається виробником, як тільки вона буде відома)

ERPEL - Європейський реєстр продуктів з маркуваннями енергоефективності

Головне завдання: споживачі зможуть використовувати базу даних для пошуку інформації про маркування та інформаційних листів продуктів. Завдяки QR коду, який присутній у новому маркуванню шин ЄС, споживачі також зможуть отримати прямий доступ до інформації про шини та завантажити її.

Перед реалізацією шин у країнах ЄС постачальник (виробник, імпортер, сертифікований представник) має зареєструвати шини.

Реєстрація артикулів доступна з 12 жовтня 2020 року.​

Споживачі отримають доступ до бази даних ERPEL з 1 травня 2021 року. База даних буде доступна через публічну веб-сторінку.

НА ЩО ВАРТО ЗВЕРНУТИ УВАГУ?

Щодо ваших обов’язків в якості дистриб’ютора, то починаючи з 1 травня 2021 року ви повинні:

Шини, представлені на точці продаж, повинні мати чітке маркування. Інформаційні листки продуктів повинні бути доступними (у цифровому вигляді), а також надані у друкованому вигляді у разі відповідного звернення клієнта. Якщо шини фізично відсутні у магазині, або продаються онлайн, уся інформація має бути надана у цифровому вигляді.

При реалізації шин, які є частиною комплекту із декількох однакових шин, інформація про продукт та маркування має бути доступна у цифровому вигляді та надана клієнту за його вимогою.

Візуальна реклама та інші промо-матеріали, як цифрові так і друковані, мають містити інформацію про маркування тієї шини, яка рекламується. Відповідні символи ефективності та назви класів шин/значення маркування шин допустимі у прайс-листах.

ЯК CONTINENTAL ДОПОМОЖЕ ТОБІ?

The New EU Tyre Label Layout

Вказані значення маркувань можуть відрізнятися від фактичних значень маркування даного продукту.

Усі шини, які ми поставляємо, відповідають вимогам нових положень. Шини будуть доставлені з відповідним стікером, який містить інформацію про лінію виробництва та європейський артикул.

Шини, які були доставлені вам до 1 травня 2021 року зі старим маркуванням, залишаються допустимими. Їх не потрібно маркувати по-новому, так як допускається певний перехідний період. Те саме стосується і шин, які вже представлені на ринку (наприклад, у наших регіональних дистриб’юторських центрах), але будуть доставлені клієнтам після 1 травня 2021 року.

Однак ми докладатимемо максимум зусиль для того, щоб як можна швидше перейти на нове маркування, тому ви також можете використовувати нове маркування для інформування клієнтів. Крім того, нове маркування можна також буде завантажити через базу даних ERPEL. Таким чином, якщо клієнту буде необхідно маркування, ви зможете легко і швидко надати його.

Поширені питання

Завдяки відповідям на поширені питання дізнайтесь більше про нове маркування шин, обов’язки точок продаж та як Continental може вам допомогти.